Veselé Vánoce a šťastný nový rok.

V Rusku plánují zákaz stylu EMO.

26. září 2008 v 16:05 | KájušŠška |  Novinky ♥
V Rusku plánují zákaz EMORuští vyznavači populárního hudebního stylu EMO zažívají krušné chvíle. Stejně jako po celém světě, tak i v Rusku se média chopila příležitosti, a vypustila mezi lidi spoustu kachen a paniky. Stejně jako v České Republice, i v Rusku to mělo negativní dopad na EMO neznalou populaci. A tamní státní aparát na vyznavače stylu, <ironie>jehož hlavním pravidlem je poškozování</ironie> reagoval velice smutnou metodou. Jak informoval britský list Guardian, Státní duma v rámci Vládní strategie pro sféru duchovního a etického vzdělávání projednávala zákon, který má omezit "nebezpečné mládežnické trendy".
Předkladatel návrhu Jevgenij Jurijev by zákon zakazující kulturu emo stylu rád prosadil do konce roku 2008. Vyznavači stylu EMO minulý víkend uspořádali velký protestní pochod v Krasnojarsku v oblasti Sibiře, jejíž vláda je jednoznačně pro v zavedení protiemařské legislativy. EMO však nemá problémy jen v Rusku. Populární EMO již několikrát vzbudilo velkou kontroverzi po celém světě. Jeho kritici totiž hudebníky obviňují z toho, že mezi dospívajícími propagují kult sebevraždy a sebepoškozování. Protagonisté EMO skupin se však proti takovýmto obviněním ohrazují. "Naše texty jsou o hledání síly žít i v bolestných a obtížných obdobích života. Poslední slova na našem albu jsou: Nebojím se dál žít," prohlásila například kapela My Chemical Romance po té, co její deska označila média za důvod sebevraždy 13ti leté vyznavačky EMO.
Zda tedy bude v Rusku EMO zcela zakázané, odhalí čas, nicméně EMO utrpělo další ránu pod pás. (zdroj: http://www.guardian.co.uk) Na závěr můj vlastní názor. Mají vlasy přes oko, poslouchaj MCR, nebo se dokonce řežou proto, že je to podle Brava moderní musím smát. Když však Ruská vláda obviňuje jejich Emorocové kapely z nabádání teenagrů k sebevraždám, ťukám si na čelo. A co tedy udělají? Zavřou kapely do vězení za jejich hudbu? Zakážou nošení proužků? Každému Emařovi ustříhnou patku??
Myslím že sebepoškozování je out!!! A ne žádný že je to podle Brava moderní. Sebepoškozování je blbost. A jestli by měli Emaře zakázat ať si je klidně zakážou. Aspoň už nebudou umírat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama